Fanta Peach Zobacz większe

Fanta Peach (330ml)

Nowy

Napój gazowany o smaku brzoskwiniowym.

Więcej szczegółów

Stan: Ten produkt nie występuje już w magazynie

4,99 zł

1,51 zł za 100ml

Opis

Poczuj wakacje w ustach razem z mocno brzoskwiniową Fantą! Ten silnie owocowo-bąbelkowy napój sprawi Ci z każdym łykiem coraz więcej radości. More Fanta. Less Serious.

Fanta została stworzona w 1940 roku przez Maxa Keitha, szefa niemieckiego oddziału Coca-Coli, gdy w konsekwencji II Wojny Światowej oraz embargo, do Niemiec nie było możliwe dostarczenie głównych składników do produkcji Coca-Coli z USA. Postanowił wtedy stworzyć nowy napój ze składników dostępnych w Niemczech. Po wojnie amerykański oddział postanowił utrzymać produkcję Fanty i zaczął ją promować jako jeden ze swoich sztandarowych produktów. Obecnie na całym świecie Fanta dostępna jest w ponad 100 smakach!

Nazwa Fanta wzięła się od niemieckiego słowa "fantasie" co oznacza wyobraźnia. Wpadli na nią po krótkiej naradzie kiedy Max Keith zachęcał swoich kolegów właśnie do użycia wyobraźni przy wymyślaniu nazwy. 

Więcej informacji

Waga330ml
Cena za 100ml1,51 zł
ProducentFanta
Kraj pochodzeniaDania
SkładWoda, cukier, sok z koncentratu (pomarańczowy, brzoskwiniowy), kwas węglowy, substancja zakwaszająca (E330), stabilizator (E414, E445), przeciwutleniacz (E300)

Produkty powiązane